Strażacy ochotnicy podnoszą swoje kwalifikacje!
Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu w ramach programu Małopolskie OSP 2026 druhowie z jednostek OSP z terenu naszej gminy uczestniczą w kursie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy (KPP).
Wartość zadania wynosi 42 900,00 zł, w tym dofinansowanie z budżetu Województwa Małopolskiego 15 050,00 zł.
W szkoleniu uczestniczą strażacy z jednostek:
- OSP Kuków
- OSP Krzeszów
- OSP Stryszawa
- OSP Targoszów
- OSP Lachowice
- OSP Hucisko
- OSP Kurów
Obecnie trwa pierwsza tura szkolenia, w której udział bierze 18 strażaków, a kolejnych 3 druhów uczestniczy w recertyfikacji uprawnień KPP.
Druga tura szkolenia obejmie 14 uczestników kursu oraz 6 osób przystępujących do recertyfikacji.
Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy przygotowuje strażaków do udzielania pomocy osobom poszkodowanym w stanach nagłego zagrożenia życia i zdrowia. Zdobyta wiedza i umiejętności są niezwykle ważne podczas działań ratowniczo-gaśniczych.
Trzymamy kciuki za uczestników pierwszej tury, którzy już w najbliższą niedzielę przystąpią do egzaminu końcowego!
2026-06-18
Autor: