27 28 29 30
Aktualności sportowe
A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

GWIAZDĘ POŁUDNIA ŻEGNAMY

Rywalizacja na 6,5 kilometrowym odcinku ze stadionu Jałowca do hotelu Beskidzki Raj otworzyła drugą edycję Gwiazdy Południa. Najszybciej trasę tą pokonał Dianov Andrei . Pierwszą dziesiątkę zamknął reprezentant naszego powiatu Grzegorz Hajda, a tuż za nim finiszowali: Bartosz Smyrak i Mateusz Maciążka.

Pogoda dopisała kolarzom - w nocy i rano nad Stryszawą padał deszcz, ale na starcie do pierwszego etapu Gwiazdy Południa zaświeciło słonce. Mimo to kolarze i tak musieli zmagać się momentami na trasie z błotem.

Na starcie pojawiło się aż 219 zawodników

Prawdziwe sciganie rozpoczeło się dopiero w piątek

Wyścig zaczął się od  rundy honorowej, a sygnał do rozpoczęcia rywalizacji dali: starosta suski Józef Bałos, wójt gminy Stryszawa Rafał Lasek oraz główny organizator maratonu Cezary Zamana.

Kolarze zatem udali się na właściwe części tras - jedni na trasę mega liczącą 52 km, inni na 1/2 pro, czyli 32 km. W tym czasie o wiele młodsi kolarze mieli do swojej dyspozycji bieżnię stryszawskiego stadionu, gdzie zostały przeprowadzone specjalnie dla nich wyścigi rowerowe. W zależności od kategorii, do pokonania były okrążenia po bieżni.
Zwycięscy poszczególnych kategorii zostali nagrodzeni przez Pana Wójta Rafała Laska medalami i nagrodami.
Najszybciej dystans 1/2 pro, czyli 32 km pokonał Robert Skrobol .
Pierwszy na mecie trasy mega (52 km) zameldował się Andrey Dianov W pierwszej dziesiątce mieliśmy dwóch reprezentantów z naszej gminy Grzegorza Kubieńca i Krzysztofa Kubieńca

Na kolejne emocje  Gwiazdy Południa będziemy czekać do przyszłego roku.