DE
EN
PL
Pogoda jest aktualizowana
Prev Marzec 2018Next
PoWtŚrCzPiSoNd
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Inwestycje Gminne
A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Studnia Głębinowa

Gmina Stryszawa przystąpiła do realizacji inwestycji budowy studni głębinowej na ujęciu wody „Stryszawa – Siwcówka”. Studnia jest niezbędna dla zwiększenie wydajności istniejącego, powierzchniowego ujęcia wody, z którego dotychczas gmina zaopatruje w wodę pitną ok. 370 gospodarstw domowych.

Pomysł budowy studni zrodził się w wyniku zwiększającego się zapotrzebowania na wodę. Do urzędu gminy wpływają liczne podania  mieszkańców o przyłącz do gminnej sieci wodociągowej. Podania składają właściciele nowo budowanych domów jednorodzinnych jak i mieszkańcy, którzy dotychczas zaopatrywali się w wodę z własnych studni kopanych. Zwiększone zapotrzebowanie na wodę jest również spowodowane prowadzonymi od maja br. pracami budowy sieci kanalizacji sanitarnej w Stryszawie Górnej  od osiedla Świerkosze do osiedla Kępy. Wraz z budową kanalizacji wykonywane są nowe przyłącza wodociągowe.

Pobór wody z powierzchniowego ujęcia na potoku Siwcówka jest ograniczony decyzją wodnoprawną, która określa maksymalny godzinny i dobowy pobór wody. Dodatkowy problem pojawia się w okresach suszy hydrologicznej głównie latem, kiedy ilość wody w potoku znacznie spada.

 Rozwiązaniem tego problemu ma być budowa studni głębinowej.  Projektowana głębokość odwiertu studni to 80 m. Po wykonaniu odwiertu zostanie zbadana jakość wody i wydajność studni. Minimalna wydajność to 1000 l na godzinę. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku jakości i ilości wody zostanie wykonana instalacja podłączenia studni do istniejącego filtra dwukomorowego.  Sama budowa studni potrwa około miesiąca, jednak oddanie jej do użytkowania potrwa nieco dłużej. Z pewnością studnia będzie służyć mieszkańcom jeszcze  w tym roku.

Inwestycja będzie kosztować ok.116 000 tys. zł. Gmina stara się o pozyskanie na ten cel pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie z możliwością częściowego umorzenia jej spłaty.

Boisko wielofunkcyjne 

Przy Gimnazjum nr 2 w Lachowicach już niebawem powstanie nowoczesna infrastruktur sportowa.  Prace budowlane ruszą już w lipcu.  W bezpośrednim sąsiedztwie gimnazjum powstanie wielofunkcyjne boisko sportowe, bieżnia dwutorowa i  skocznia w dal. Jednocześnie z budową nowej infrastruktury zostaną wykonane prace modernizacyjne istniejącego boiska do piłki nożnej.

 

 

 

 

 

Boisko wielofunkcyjne  będzie miało wymiary  20m x 30m. Na płycie boiska  o nawierzchni poliuretanowej (tytanowej o grubości  13 mm) zostaną wyznaczone dwa boiska do siatkówki o wymiarach 18m x 9m oraz boisko do tenisa ziemnego z możliwością gry  pojedynczej i podwójnej.  Boisko będzie ogrodzone siatką o wysokości 110 cm oraz piłko chwytami o wysokości 4 m.   

Druga część inwestycji to budowa:

-  dwutorowej bieżni o długości  68m, szerokości 2 x po 1,22 m z nawierzchnią tartanową;

- skoczni do skoku w dal – z rozbiegiem o wymiarach 35,5 m x 1,22 m i również z nawierzchnią tartanową. Zeskok  o standardowych wymiarach 8 m x 3m.

  Zadanie obejmuje również  modernizację istniejącego boiska do piłki nożnej. Obecna nawierzchnia trawiasta boiska zostanie zastąpiona nawierzchnią polietylenową wykonaną w technologii gumowo – piaskowej o wymiarach 101 m x 52 m.

Planowany termin zakończenia prac to 30 wrzesień. Po oddaniu do użytkowania infrastruktura będzie służyć nie tylko uczniom gimnazjum ale również klubom sportowym i wszystkim mieszkańcom którzy preferują aktywny tryb życia.


Gmina Stryszawa
Stryszawa 17
34-205 Stryszawa
tel. 33 874 72 72, 33 874 72 26
fax. 33 874 72 72


Imieniny:
Edwarda, Narcyza, Zbysława
Użytkowników on-line: 62

jesteś tutaj: