DE
EN
PL
Pogoda jest aktualizowana
Prev Luty 2018Next
PoWtŚrCzPiSoNd
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
Gimnazjum nr 2 w Lachowicach
A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Trzecie miejsce w ogólnopolskiej XI edycji konkursu historycznego „Drogi do Wolności”
Z prawdziwą przyjemnością zawiadamiamy o rozstrzygnięciu ogólnopolskiej XI edycji konkursu historycznego „Drogi do Wolności” organizowanego przez Fundację Centrum Solidarności. Na konkurs nadesłano 487 prac. W kategorii literackiej wpłynęło 305, w kategorii plastycznej - 68,  zaś w kategorii fotograficznej - 167 prac. Z przyczyn formalnych Komisja Konkursowa odrzuciła 37 prac. Tegoroczne zainteresowanie konkursem było bardzo duże. Ponieważ poziom nadesłanych prac był wysoki, a uczniowie wykazali się prawdziwym talentem i pomysłowością w wykonaniu zadania, wyłonienie zwycięzców nie było łatwym zadaniem. Ostatecznego wyboru laureatów dokonano po długich i burzliwych dyskusjach. Monika Kosibór uzyskała III miejsce w kategorii literackiej. Szkolnym koordynatorem konkursu była Pani mgr Lucyna Terlecka. Laureaci konkursu wraz z opiekunami, zostaną zaproszeni do Gdańska, gdzie wezmą udział w zwiedzaniu miasta śladami jego wolnościowej tradycji. Fundacja zapewnia grupie opiekę przewodnika, nocleg oraz wyżywienie w trakcie pobytu w Gdańsku. Laureaci otrzymają również nagrody rzeczowe oraz gadżety z logo „Solidarność”. To już kolejne osiągnięcie Moniki na szczeblu ogólnopolskim. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Dodatkowe informacje na stronie Fundacji.
23 stycznia nasze gimnazjum odwiedzili niecodzienni goście. A mianowicie Pani Maria Dyczek i Pan Jerzy Dziedzic z Teatru Polskiego w Bielsku - Białej. Celem ich odwiedzin było zaprezentowanie pracy charakteryzatora w teatrze. Wbrew pozorom to nie takie łatwe - żeby wszystko ze sobą idealnie współgrało trzeba dużo wysiłku. Goście pokazali m. in. charakteryzacje różnych minionych epok. Oprócz tego przekazali nam dużo wiedzy na temat pracy w teatrze, nie tylko o aktorach, ale i o innych profesjach, których bezpośrednio nie oglądamy idąc na przedstawienie.
Drugie miejsce w konkursie "Sekrety Sztuki"
Kilka tygodni temu do naszej szkoły przyszło zawiadomienie o konkursie „Sekrety Sztuki”. Pani mgr Danuta Mizera – Stopa postanowiła zebrać ekipę w składzie: Martyna Łoboda, Magdalena Szczerba, Paulina Międzybrodzka i Jakub Stanik. 30 marca w Makowie Podhalańskim w Zespole Szkół im. Św. Jana Kantego odbyła się impreza, gdzie zjechało się 10 gimnazjów z okolicy. Każda grupa była oceniana w czterech kategoriach. Pierwszą z nich była część teoretyczna – zestaw pytań z tematu Fotografia. Drugim zadaniem było przygotowanie krótkiej prezentacji na temat słynnego fotografika. Nasza drużyna przygotowała kilka słów dotyczących Karoliny Miądowicz (prezentację zrobiła Martyna Łoboda). Trzecim ocenianym punktem były wykonane uprzednio zdjęcia, które dostarczaliśmy w formie prac na wystawkę. Ostatnią i najciekawszą kategorią był konkurs plastyczny – wykonanie projektu pełnej stylizacji postaci związanej z konkretnym gatunkiem filmowym (mieliśmy przywieźć ze sobą materiały do tego potrzebne, choć część z nich była na miejscu). Wylosowaliśmy film science – fiction. Ustylizowaliśmy Magdę na tytułowego Avatara, a Jakuba na Pogromcę Hanki. Dzięki temu udało się zdobyć II miejsce! Z czterech kategorii zdobyliśmy 76,2 pkt. Wyprzedził nas Budzów (81,9 pkt), a za nami umiejscowiła się Stryszawa (74,9 pkt). Pierwsze trzy miejsca otrzymały nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy w maju pojadą na wycieczkę.
Gmina Stryszawa
Stryszawa 17
34-205 Stryszawa
tel. 33 874 72 72, 33 874 72 26
fax. 33 874 72 72


Imieniny:
Boguty, Bogusza, Macieja
Użytkowników on-line: 35

jesteś tutaj: